Kabina prysznicowa otwierana do wewnątrz.

Kabina prysznicowa wykonana na wymiar otwierana do wewnątrz-szkło o neutralnym odcieniu.

W którą stronę powinny otwierać się drzwi w kabinie prysznicowej?

Według naszego doświadczenia i doświadczeń naszych klientów najlepiej sprawdzają się drzwi prysznicowe otwierane do środka kabiny.

Główne zalety takiego rozwiązania to:

  • sucha podłoga w łazience- w porównaniu do drzwi otwieranych na zewnątrz,gdzie po kąpieli i otwarciu drzwi woda znajdująca się na drzwiach ścieka na podłogę łazienki
  • drzwi nie zabierają dodatkowego miejsca podczas otwierania co ułatwia aranżację łazienki
  • można drzwi pozostawić otwarte po kąpieli,dzięki czemu kabina szybko odeschnie bez wpływu na ilość miejsca w łazience

Warunkiem zastosowania takiego rozwiązania jest wykonanie odpowiedniego spadku podłogi w kabinie (pisaliśmy o tym -jaki spadek w kabinie) w wersji bez brodzika lub umieszczenie kabiny na brodziku.

kabina prysznicowa montowana na brodziku

Kabina prysznicowa zamontowana na wysokim brodziku akrylowym.

Aby drzwi w kabinie mogły otwierać się do wewnątrz- kabina powinna być  też odpowiednio duża. Po otwarciu – osoba wchodząca musi mieć miejsce,aby zamknąć za sobą drzwi.

Kabina z brodzikiem

Wykonujemy kabiny prysznicowe na wymiar i mocujemy je bezpośrednio na podłodze(na płytkach) lub na brodzikach. Brodzik może być płytki (może mieć zaledwie kilka cm wysokości) lub głęboki, wykonany z akrylu lub inny. Bywa montowany na murku lub ustawiony na podłodze.Najważniejsze jest,aby został odpowiednio wypoziomowany co zapewni skuteczny odpływ wody.