O nas

Nasza historia

Z branżą szklarską moja rodzina związana jest od  lat 70-tych dwudziestego wieku.

Wiele nauczyłem się od moich przodków na temat obróbki szkła oraz jego powstawania i postanowiłem wraz z moją żoną, zgodnie z rodzinną tradycją w roku 1994 uruchomić własny Zakład Szklarski.

W roku 1996 nasz Zakład Szklarski  „VETRO” został przemianowany na  ŚWIAT LUSTER®  ponieważ głównym profilem działalności firmy było w tym okresie wytwarzanie luster oraz ich montaż.

Dzięki powstałej  możliwości hartowania szkła z biegiem czasu wzbogaciliśmy naszą ofertę o drzwi szklane i kabiny prysznicowe wykonywane na wymiar.

Chociaż szkło uważa się za kruchy materiał, obecnie dzięki procesowi hartowania jest ono bezpieczne i wytrzymałe. Daje to wprost nieograniczone możliwości jego wykorzystania.

W branży szklarskiej świat idzie dynamicznie do przodu, dlatego cały czas szkolimy się by być na bieżąco z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami.

W roku 2006 uruchomiliśmy dodatkowo nasz MEGA SALON LUSTER w Żorach przy ulicy Szeptyckiego 12, jednakże ze względu na zmianę profilu działalności naszej firmy w kierunku usług, nasz Salon luster w Żorach został zamknięty w 2011 roku.

Obecnie nasza działalność prowadzona jest w siedzibie firmy w Rybniku-Boguszowicach.

Nasza nowa strona internetowa

Witryna ta została stworzona z myślą o tych, którzy mają zamiar urządzić, wyremontować i wyposażyć swój dom lub swoje mieszkanie i nie są jeszcze zdecydowani co należałoby wybrać, aby efekt końcowy był zgodny z zamierzonym.

Jeśli są Państwo w fazie projektowania lub w trakcie budowy domu to jest to najwłaściwszy moment, aby skontaktować się z nami i zapoznać się z najnowszymi możliwościami, trendami i rozwiązaniami. Pomożemy Państwu wybrać najwłaściwsze produkty lub technologie.

Pożyteczne dla Państwa okaże się skorzystanie ze specjalnie stworzonego przez nas poradnika, gdzie znajdziecie szereg praktycznych i ciekawych informacji na przeróżne tematy związane ze szkłem i lustrami, między innymi z montażem, pielęgnacją czy projektowaniem własnej łazienki.

Chciałbym się z Państwem podzielić zdobytą wiedzą, abyście mogli dowiedzieć się wielu rzeczy na temat szkła i luster, aby w przyszłości dokonać trafnego zakupu. Jestem przekonany, że informacje zostały przedstawione w sposób prosty i przystępny.

W dziale realizacje znajdą Państwo mnóstwo zdjęć wykonanych przez nas prac, które mogą Państwu pomóc w wizualizacji swoich wnętrz. Zapraszamy tam wszystkich poszukujących właśnie inspiracji!

W dziale oferta w zakładce (rodzaje szkła) zawarliśmy wiele wariantów szkła z opisami ich funkcji. Można zapoznać się tam z całą dostępną gamą zdobienia szkła (katalog wzorów) oraz zobaczyć jak wiele wzorów okuć do szkła takich jak zawiasy, uchwyty, antaby i wiele innych, mamy do zaoferowania.

Służymy fachowymi poradami i oferujemy funkcjonalne produkty najwyższej jakości, dla pełnej satysfakcji naszych klientów z dobrze zainwestowanych środków.

Nasze wieloletnie doświadczenie stanowi gwarancję dobrze wykonanych usług, co potwierdza wiele wykonanych przez nas realizacji oraz pozytywnych opinii (kliknij).

ŚWIAT LUSTER® to rozpoznawalna marka za którą stoi wielu zadowolonych klientów.