Google 5.0
Zweryfikowane opinie
/Poradnik /PORADY O SZKLE I LUSTRACH /SZKŁO SATYNOWE-SATYNA

Szkło satynowe

https://www.swiatluster.pl/artykul/szklo-satyna/

artykuł

SATYNA-SZKŁO SATYNOWE


   Szkło SATYNA występuje też pod nazwą MATELUX lub DECORMAT

Szkło Satynowe


Satyna jest półprzeźroczystym szkłem matowym, który otrzymuje się poprzez trawienie szkła kwasem fluorowodorowym. W efekcie tego procesu otrzymujemy szkło ze zmatowioną powierzchnią .

Szkło satynowe przypomina szkło piaskowane, ale w porównaniu z nim ma delikatniejszą i bardziej równomierną powierzchnię. Z upływem czasu powłoka matowa nie zmienia swych właściwości. Szkło satynowe dzięki zalecie półprzezroczystości przepuszcza sporą ilość światła doświetlając wnętrza jednocześnie stanowiąc barierę dla niepożądanych spojrzeń.

fot. Drzwi szklane w zabudowie wiatrołapu z funkcją samozamykania. Szkło satynowe białe -wzór grawerowany


Musimy zdawać sobie sprawę ,że ten rodzaj szkła nie zapewni nam stuprocentowych warunków intymności. Możliwe będzie zauważenie zarysu kształtu osób znajdujących się w pobliżu szkła -czym bliżej tym obraz będzie wyraźniejszy.

Szkło matowe nieprzejrzyste np. satyna-przepuści, odpowiednią ilość światła,nie pozwalając zbytnio zajrzeć do wnętrza osobom niepowołanym dając przy tym pewien stopień prywatności.


Jeśli zależy nam na całkowitym oddzieleniu się od innych wtedy dobrym rozwiązaniem będzie użycie szkła klejonego z dwóch warstw z folią wewnętrzną w kolorze np. białym.

Rodzaje szkła-SATYNOWEGO


Szkło typu Satyna w standardzie występuje na bazie zwykłego szkła typu Float,dlatego posiada delikatnie zielonkawy odcień. Zmatowiona powierzchnia szkła w jakiś sposób eliminuje to wrażenie.
Dla osób z wrażliwym okiem mamy w ofercie szkło satynowe wytwarzane na szkle typu OPTIWHITE, gdzie szkło posiada idealnie biały odcień.

Innym rodzajem szkła satynowego jest szkło Satyna w odcieniu :

 • brązowym,
 • grafitowym lub
 • niebieskim


Łatwa pielęgnacja


Szkło satyna jest również szkłem bardzo łatwym w utrzymaniu czystości- nie widać na nim odcisków palców w takim stopniu jak na szkle piaskowanym.
Jest też odporniejsze na zarysowania od strony matowej od zwykłego szkła.

 

Ciekawy efekt dekoracyjny otrzymamy poprzez wykonania na stronie satynowej półprzezroczystego polerowanego wzoru za pomocą techniki grawerowania.
.

foto drzwi z grawerowanym wzorem

Zastosowanie szkła satynowego


Ze szkła typu Satynowego najczęściej wykonujemy:

 • drzwi szklane- każdego typu
 •  zabudowy szklane klatek schodowych
 •  ścianki działowe,
 • przegrody prysznicowe
 • zabudowy całoszklane przegradzające pomieszczenia
 • osłony źródeł światła
 • półki szklane
   


Szkło satynowe występuje w grubościach od 4-12mm.
Można je też hartować co w znaczny sposób zwiększa jego wytrzymałość.

Wróć

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.

698 919 460
swiatluster@wp.pl