Google 5.0
Zweryfikowane opinie

Szkło hartowane- czy jest bezpieczne?

https://www.swiatluster.pl/artykul/szklo-hartowane-2/

Szkło Hartowane


Szkło hartowane bezpieczne ESG jest stosowane wszędzie tam ,gdzie priorytetem jest zapewnienie dużego stopnia bezpieczeństwa. Ze szkła hartowanego wykonujemy drzwi szklane, ścianki i kabiny prysznicowe.

WYTRZYMAŁOŚĆ


Szkło hartowane określane skrótem ESG wyróżnia się wysoką sprężystością i podwyższoną wytrzymałością mechaniczną i termiczną w porównaniu ze zwykłym szkłem.
Hartowanie powoduje sześciokrotny wzrost wytrzymałości szklanej tafli .
Szkło po zahartowaniu nadaje się do zastosowania w miejscach gdzie temperatura sięga maksymalnie około 260 stopni Celsjusza.

ZASTOSOWANIE SZKŁA HARTOWANEGO


Szkło hartowane ma szerokie zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym i architekturze wnętrz.

Z hartowanego szkła wykonujemy:

  • konstrukcje całoszklane
  • bezramowe witryny sklepów
  • drzwi wszelkiego rodzaju
  • zabudowy balkonów ,tarasów
  • daszki szklane
  • balustrady szklane
  • kabiny prysznicowe
  • przegrody prysznicowe,
  • parawany nawannowe

PROCES HARTOWANIA


Hartowanie to proces gdzie nagrzewa się szkło do wysokiej temperatury około 650°C po czym gwałtownie wystudza , dzięki czemu we wnętrzu szkła powstają naprężenia rozciągające, a na jego powierzchni naprężenia ściskające ,które to powodują znaczne zwiększenie jego wytrzymałości.

Szkło ,aby mogło zostać zahartowane musi mieć oszlifowane krawędzie .
Szkła po zahartowaniu nie można poddać dalszej obróbce, a w szczególności cięciu i wierceniu otworów.
Szkło po zahartowaniu posiada olbrzymie naprężenia wewnętrzne (dzięki temu jest takie wytrzymałe), obróbka po hartowaniu może spowodować natychmiastowe rozbicie szkła.Wszystkie czynności wykonuje się przed procesem hartowania szkła.
Szkło zahartowane można natomiast: piaskować, lakierować ,laminować lub na nim drukować.
Grubość szkła : od 4 mm – 19 mm

BEZPIECZEŃSTWO


Szkło hartowane zaliczane jest do szkła bezpiecznego, gdyż po przekroczeniu jego wytrzymałości ,rozpada się ono na wiele nieostrych drobnych elementów podczas gdy szkło standardowe rozpada się w niebezpieczne nieokreślone ostre kawałki mogące spowodować zranienie.

Wróć

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.

698 919 460
swiatluster@wp.pl