Google 5.0
Zweryfikowane opinie
/Poradnik /KABINY PRYSZNICOWE /JAKI SPADEK PODŁOGI W KABINIE?

Jaki zrobić spadek podłogi w kabinie prysznicowej?

Kabina prysznicowa z odpływem liniowym

      Jeśli planujesz wykonanie kabiny bez brodzika  czyli z wykorzystaniem  odpływu liniowego- pamiętaj o kilku ważnych zasadach: 

                                                                                                         

  •   element  odpływu powinien być nieco zagłębiony w stosunku do płaszczyzny płytek podłogowych lub na równo z nimi.
  •   usytuowanie odpływu względem kabiny też nie powinno być przypadkowe.    Idealnie jeśli odpływ  znajduje się jak najdalej od drzwi kabiny.
  • spadek posadzki w kabinie (1,5-2% na 1m), aby woda wartko spływała w kierunku odpływu.      Szybko spływająca woda sprawi,że podłoga w kabinie będzie szybko wysychać.
foto. Należy pamiętać też o wykonaniu odpowiedniego spadku w podłodze kabiny

Jeśli na podłodze kabiny układamy płytki w  dużym formacie, wtedy ,aby uzyskać odpowiednie spadki należy dociąć płytki i ułożyć je w tzw. " kopertę". 

foto: Poprawnie ułożone duże płytki "w kopertę" pozwalają na uzyskanie odpowiedniego spadku podłogi.

Spadek podłogi nie może być wyprofilowany w kierunku drzwi kabiny.     

Polecamy zaprojektowanie kabiny w taki sposób, aby drzwi kabiny jeśli to możliwe otwierały się do wewnątrz, dzięki czemu woda ,która pozostała po kąpieli na drzwiach  nie będzie po ich otwarciu wyciekała na zewnątrz na podłogę w łazience. 

Zbyt mały spadek podłogi lub niewłaściwy kierunek spadku spowoduje tak zwane "stanie wody" ,co będzie skutkować nieprzyjemnym zapachem  lub wyciekaniem wody na zewnątrz kabiny .


Galeria:

Wróć

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.

698 919 460
swiatluster@wp.pl