Google 5.0
Zweryfikowane opinie
/Poradnik /DRZWI SZKLANE I ZABUDOWY ZE SZKŁA /Drzwi w futrynie czy bez?

Drzwi w futrynie czy bez?

        W futrynie,czy bez- oto jest pytanie !

Które rozwiązanie będzie lepsze?

Każdej rozwiązanie ma jakieś wady i zalety. Należy zastanowić się nad efektem jaki chcemy osiągnąć.

    Drzwi w futrynie


Jeśli zależy nam, aby drzwi w większym stopniu zapewniły wyciszenie wnętrza, wtedy lepszym rozwiązaniem będą drzwi mocowane w futrynie. Proponujemy ościeżnice aluminiowe, których nie będziemy musieli malować czyli odpadają wszelkie prace konserwacyjne.
Taka futryna nie zardzewieje.   W zestawie znajdują się przylegające uszczelki dzięki czemu szklana tafla ochroni przed nadmiernym hałasem i cicho się domknie.

Otwieranie drzwi w jedną stronę.

Drzwi wahadłowe-bez futryny

Drzwi szklane montowane bezpośrednio do ściany lub podłogi i sufitu  (drzwi wahadłowe) posiadają wokoło odpowiednie luzy techniczne (szczeliny około  5-10mm), które  umożliwiają swobodny ruch skrzydła. Pomimo tych szczelin dobrze spełniają one swoje zadanie zatrzymując ciepło -w okresie letnim lub zimno (zimą) z dala od salonu.
Otwieranie drzwi w obydwie strony.

Zatem drzwi szklane w futrynie skuteczniej izolują od hałasu w porównaniu do drzwi szklanych wahadłowych. Jednakże otwierają się w jedną stronę. 
Drzwi ze szkła wahadłowe (bez futryn) można otwierać w obie strony i mają wygodną funkcję samozamykacza z regulowaną prędkością.

Jak jedne ,tak i drugie drzwi świetnie spełniają swoją rolę jako drzwi we wiatrołapie lub zabudowa klatki schodowej.

Atutem drzwi ze szkła jest optymalne doświetlenie wnętrza zapewniając przy tym odpowiednie warunki mieszkalne.

Wróć

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.

698 919 460
swiatluster@wp.pl