Google 5.0
Zweryfikowane opinie
/Oferta /Lustra /LUSTRA PODŚWIETLANE LED

Lustra podświetlane na wymiar LED Żory,Rybnik

Lustro podświetlane  taśmą LED - nie zastąpi właściwego oświetlenia przy lustrze. Może za to stworzyć ciekawy efekt wizualny.

W wyniku tego powstaje łuna światła dobiegająca spoza lustra.

Takie podświetlenie należy traktować bardziej jako designerski zabieg niż  jako podstawowe oświetlenie lustra.

Konstrukcja

Przygotowanie konstrukcji-to wykonanie dystansu mniejszego o kilka centymetrów według rozmiaru przewidzianego lustra.

Może to być płyta osb, płyta g-k (do łazienek) lub inna (z materiału nienasiąkliwego) zamocowana solidnie do ściany.

Grubość płyty wraz z dystansem od ściany powinna uwzględniać szerokość taśmy led.

Do krawędzi płyty trzeba przymocować taśmę led.  Nie zapomnij przygotować wnęki na transformator (zasilacz) z możliwością dostępu jeśli powstałaby jakaś awaria.

Instalację powinien przygotować uprawniony elektryk. Oświetlenie ledowe lustra można włączać wraz z zapaleniem światła głównego w łazience lub zastosować dodatkowy włącznik w pobliżu lustra.

Do wcześniej przygotowanej płyty przyklejamy lustro. Należy pamiętać ,żeby lustro było większe od płyty i wystawało poza krawędź ledu  o około 2cm z każdej strony.

Jeśli ta odległość będzie większa wtedy efekt podświetlenia krawędzi będzie mniej widoczny. Z kolei jeśli led będzie na równo z lustrem wtedy oświetlenie ledowe może nas oślepiać. 

Do wyboru mamy kilka barw podświetlenia ledowego.

Pamiętajmy, że należy użyć taśmy led dostosowanej do warunków wilgotnościowych panujących w łazience (o odpowiednim stopniu szczelności IP) 

Wróć

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.

698 919 460
swiatluster@wp.pl