Google 5.0
Zweryfikowane opinie
/Poradnik /LUSTRA /ŻYWOTNOŚĆ LUSTRA CO NA NIĄ WPŁYWA?

Żywotność lustra-co na nią wpływa?

https://www.swiatluster.pl/poradnik/zywotnosc-lustra-nia-wplywa/Żywotność lustra
– co na nią wpływa?

Żywotność lustra-co na nią wpływa?


Korozja lustra widoczna jako ciemne plamy w dnie zwierciadła najczęściej zaczyna się od jego krawędzi ,dlatego istotne jest ,aby krawędzie lustra nawet tego wtapianego w płytki zawsze były starannie gładko oszlifowane. Lustro które jest tylko docięte, bez oszlifowania lub oszlifowane niedostatecznie -ma postrzępione krawędzie przez które wnika wilgoć ,a to w znacznym stopniu przyśpiesza korozję lustra.

Szczególnie ważne to jest w przypadku luster montowanych w pomieszczeniach wilgotnych (łazienki). Aby maksymalnie przedłużyć życie naszego lustra dobrze jest wpuścić go w płytki i krawędzie szczelnie zasilikonować, uchroni to lustro przed wilgocią znajdującą się w łazience.

Jeśli zwierciadło jest mocowane na wierzchu ściany (krawędzie nie są zakryte) wtedy należy zadbać o odpowiednią wentylację w pomieszczeniu gdzie znajduje się lustro. Woda,długo utrzymująca się na krawędziach lustra nie  wpływa korzystnie na jego żywotność.

Wróć

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.

698 919 460
swiatluster@wp.pl