Google 5.0
Zweryfikowane opinie
/Poradnik /PORADY O SZKLE I LUSTRACH /Transport luster i szkła

Transport luster i szkła

15.  Transport luster ,szkła

 Transport luster i szkła

Przewożenie elementów szklanych zawsze wiąże się z ryzykiem.

Szkło jak i lustra wykonane ze szkła to delikatny,kruchy i łamliwy materiał. Niewłaściwe obchodzenie się z nim może spowodować jego uszkodzenie.Mam tu na myśli szkło standardowe ,,”nie hartowane”.

Na temat szkła hartowanego można przeczytać tutaj.

Lustra, szyby  najlepiej jest przewozić w pozycji pionowej na specjalnym stojaku do transportu szkła. Można też szkło przewozić na leżąco kładąc na równej,gładkiej i  płaskiej powierzchni .Ważne by  była ona czysta i w miarę miękka,  w tym celu pod tafle szklane można ułożyć koc, folię pęcherzykową, styropian,piankę,materac itp. Większą ilość szyb,luster należy oddzielić od siebie np.przekładkami korkowymi do tego celu przeznaczonymi  lub innym miękkim materiałem.Dzięki temu zabezpieczymy materiał przed porysowaniem. W czasie jazdy będzie on też  lepiej amortyzowany.  Nie należy układać zbyt dużych stosów-maksymalnie kilka sztuk ,w przeciwnym razie zbyt obciążone szkło znajdujące się w niższych warstwach mogłoby popękać. Należy zwrócić szczególną uwagę na rogi i krawędzie szkła aby nie stykały się z żadnym twardym materiałem,bo każde nawet chwilowe zetknięcie może spowodować uszkodzenie szkła. Dobrze jest też zabezpieczyć nasz ładunek przed przemieszczaniem się w trakcie jazdy.

 Najlepiej jednak zlecić transport firmie szklarskiej, która  posiada samochód wyposażony w specjalny stojak do przewozu szkła. Nie ponosimy wtedy ryzyka straty materiału w razie jego stłuczenia.

 

Do przenoszenia szkła i luster najlepiej używać gumowych rękawic ochronnych, szczególnie jeśli krawędzie szkła są ostre ,nie szlifowane,.

Wróć

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.

698 919 460
swiatluster@wp.pl