Google 5.0
Zweryfikowane opinie
/Poradnik /LUSTRA /SILIKON CZY FUGA CZYLI CO DAĆ WOKÓŁ LUSTRA?

Silikon czy fuga,czyli co dać wokół lustra?

https://www.swiatluster.pl/poradnik/silikon-fugaczyli-dac-wokol-lustra/

Silikon czy fuga,czyli co dać wokół lustra?

Lustro zamontowane we wnęce w płytkach


Jeśli nasze lustro zostało zamontowane we wnęce w płytkach ,wokół lustra powstała szczelina dylatacyjna. Przeważnie ma ona około 2-3mm szerokości ,a czasami więcej.

Spełnia ona ważne zadanie

  • zabezpiecza lustro przed uszkodzeniem ,
  • zabezpiecza go przed wilgocią ,dzięki czemu znacznie zwiększa trwałość lustra oraz
  • ukrywa i  maskuje krzywizny płytek wokół lustra


Część osób preferuje wypełnienie szczeliny spoiną do płytek-fugą a pozostali silikonem.

Co lepsze?

Według naszego doświadczenia użycie fugi może spowodować uszkodzenie lustra,bo fuga jest zbyt twarda i w kontakcie z lustrem,podczas pracy budynku, wstrząsów, powstają naprężenia i szkło pęka.

Widoczne  na zdjęciu pęknięcia na krawędzi lustra to skutek zastosowania fugi zamiast silikonu.


Nie dzieje się tak w przypadku użycia silikonu.Silikon jest trwale elastyczny i świetnie pod względem mechanicznym zabezpiecza lustro przed pęknięciem i bezpośrednim stykiem z płytkami wokół lustra.

Dodatkowo silikon uszczelnienia krawędzie lustra przed wilgocią znajdującą się w łazience, a ma to ogromny wpływ na jego żywotność.  Szczególnie lustra o znacznych gabarytach powinny być uszczelnione silikonem.

 zobacz co wpływa na żywotnosć lustra


Silikony występują w wielu odcieniach i bez trudu można dopasować je do koloru płytek. Należy zwrócić uwagę aby silikon ten nie był agresywny chemicznie (ma wtedy charakterystyczny zapach octu) bo może przy styku z krawędzią  lustra spowodować korozję.  Najlepsze są silikony neutralne.

Uwaga!

Spoinowanie lustra można wykonać dopiero po całkowitym wyschnięciu kleju pod lustrem, zazwyczaj trwa to około 2 dni . Będzie to też zależało od wilgotności i temperatury w pomieszczeniu.

Wróć

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.

698 919 460
swiatluster@wp.pl