Google 5.0
Zweryfikowane opinie
/Poradnik /LUSTRA /JAK ZMIENIĆ,POWIESIĆ LUSTRO POZIOMO-PIONOWO?

JAK ZMIENIĆ POŁOŻENIE LUSTRA,ŻEBY WISIAŁO POZIOMO,PIONOWO?

Jak zmienić powiesić lustro żeby było poziomo ,pionowo?

 

Lustro wiszące w przedpokoju w pozycji pionowej nie koniecznie będzie też odpowiednie np. do łazienki. Czasami należy więc zmienić jego pozycję z pionowej na poziomą lub odwrotnie.

Jak to zrobić?

 Lustra bez ramy:

  1. Jeśli do lustra z tyłu zamocowane są blaszki z uchwytami to niestety ,ale nie możemy ich powtórnie wykorzystać. Trzeba zakupić nowy zestaw uchwytów i przykleić je do tylnej części lustra, omijając stare uchwyty. Starych uchwytów nie należy demontować.

Wielkość uchwytów powinna być dopasowana do wagi lustra. Uchwyty z blachy ocynkowanej mają już przyklejoną z jednej strony taśmę obustronną. Inne modele (bez taśmy) trzeba nakleić na lustro przy pomocy odpowiedniego kleju. Uchwyty wklejamy do lustra według rozstawu kOłków (haczyków) na ścianie.

 

Lustra w ramie:

2. W przypadku lustra w ramie najczęściej wystarczy odkręcić stare zawieszki z ramy i zamocować je na innej stronie ramy.

Gdy lustro wisiało pionowo na jednym uchwycie to w przypadku pozycji poziomej potrzebne będą dwa. Lustro wtedy nie będzie się wahać.

 

Jeśli lustro w ramie wisiało na blaszkach klejonych do lustra, wtedy należy  postępować jak w przykładzie pierwszym (lustra bez ramy).

Lustra przyklejone do podłoża (do ściany).

W takim przypadku zmiana orientacji lustra może okazać się niemożliwa,bo porządnie przyklejone lustro jest praktycznie niemożliwe do zdjęcia.

Demontaż będzie wiązał się z rozbiciem istniejącego lustra i zastąpieniem go nowym.

Bardzo rzadko,ale czasem gdy jest dobry dostęp- można spróbować odciąć klej znajdujący się pod lustrem i w ten sposób go zdemontować w całości.

Wróć

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.

698 919 460
swiatluster@wp.pl